Skip to content

Kes on LÕOKE?

 LÕOKE – Lõimime Õppeaineid Oma Klassiruumis Eesmärgistatult.
LÕOKE sündis 2021. a kahe kirgliku õpetaja ja kaasaegse hariduse entusiasti soovist rikastada Eesti õpetajate töökultuuri.

0
Aastat õpetajakogemust
0
Koolitustel osalenud õpetajat
0
Kooli meeskonda

Sigrid Butlers

Koolitaja & Partner

 “Ainetevaheline lõiming õpetas mind tõeliselt kolleege mõistma ja andsid hea arusaama ainetest, milles ma ise õpilasena nõrk olin.”

Sigrid Butlers on 15-aastase õpetamiskogemusega inglise keele ja kirjanduse ja loovkirjutamise õpetaja ning endine rahvusvahelise õppeprogrammi International Baccalaureate MYP koordinaator. Sigridi kogemustepagasisse mahub nii töö rahvusvahelise kogukonnaga koolis kui ka koolituste läbiviimine lapsevanematele ning õpetajatele.

Sigrid hindab kõrgelt väärtusi, mida rahvusvahelisus Eesti haridusse on lisanud ning arvab, et see elavadab ja arendab haridusmaastikku ja avardab eesti õpetajaskonna maailmapilti. Lisaks usub Sigrid, et just ainetevaheline lõiming on see, mis paneb nii õpetajate kui õpilaste silmad särama. 

sigrid [at] l6oke.ee

Maarja Puniste

Koolitaja & Partner

“Töö planeerimine ja teise aineõpetajaga koos hindamine on minu jaoks olnud väga inspireeriv ja võimaldanud mul ka väärtuslikku aega kokku hoida.”

Maarja Puniste on Miina Härma Gümnaasiumi ajalooõpetaja ja uurimis- ja loovtööde koordinaator. Maarja on üldhariduskoolis õpetajana töötanud 8 aastat ning selle aja jooksul õpetanud nii riikliku kui ka rahvusvahelise International Baccalaureate õppekava järgi. Just rahvusvahelises õppesüsteemis töötades on tekkinud arusaam mõtestatud lõimingust ja sellest, kuidas seda edukalt oma igapäevatöös rakendada. Maarja on lisaks õpetajaharidusele omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi ka hariduskorralduses ning läbinud mitmeid International Baccalaureate programmi koolitusi, mis on andnud vajalikud tööriistad ainetevahelise lõimingu elluviimiseks klassiruumis.

Maarja leiab, et õpetajatele mõeldud täiendkoolitused võiksid olla innovaatilisemad ja ühtlasi kindlasti ka praktilisemad. Õpetajate koolitajad peaksid olema koolidest ikka mitu sammu ees, n-ö suunanäitajateks.

maarja [at] l6oke.ee